Wyszukiwanie

Akademicki Związek Sportowy

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej
11-14 maja 2023

W dniach 11-14 maja 2023 r. rozegrane zostaną w Poznaniu finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Wygrywając półfinały obie nasze drużyny wywalczyły awans do turnieju finałowego. Drużyna kobiet powalczy o medale po dwuletniej przerwie, a mężczyźni bronić będą uzyskanego przed rokiem tytułu Akademickich Mistrzów Polski.

Reprezentantki i reprezentanci naszej uczelni zaliczani są do szerokiego grona faworytów turnieju.

Prosimy o trzymanie kciuków i zachęcamy do śledzenia postępów naszych drużyn na Facebooku naszego AZS-u: AZS ANS-WSZiA Opole

Partnerami wyjazdu są: Miasto Opole i Powiat Krapkowicki

AkadMistrzPolSiatkaHerbOpolaPowiatuKrapkowickiego

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego WSZiA został reaktywowany w 2018 roku. Sportowcy zrzeszeni w klubie to przede wszystkim reprezentanci różnorodnych dyscyplin i ogromne sukcesy.

Chociażby siatkarze AZS WSZiA, dotychczas dwukrotnie, zdobywali tytuł Akademickich Mistrzów Polski. Poza siatkówką studenci-sportowcy reprezentowali z sukcesami barwy uczelnianego klubu także w innych dyscyplinach (m.in w siatkówce plażowej oraz tenisie ziemnym). Ponadto Studenci WSZiA uprawiający m.in. siatkówkę, tenis ziemny, tenis stołowy oraz podnoszenie ciężarów regularnie reprezentują barwy narodowe na odbywającej się co dwa lata Uniwersjadzie.

Klub AZS jest też organizatorem plebiscytu na 10 najpopularniejszych sportowców uczelni.

Prezesem AZS WSZiA jest Pan Filip Pokusa:
f.pokusa@poczta.wszia.opole.pl